Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
19. března 2010

Okamih

připravený ›››


"tys ten kabel uklidil, nebo co?" ptám se kocoura na kabel od foťáku, co jsem předevčírem nechala ležet na konferenčním stolku.
"tak samozřejmě!"
"já jsem ho tu alee měla připravenej!" hledám rychle výmluvu na svoje bordelářství.

"hele, a máš tam nějakej lihovej fix, abych mohla popisovat CDčka?"
"tak měl by tu bejt, viď...," odpovídá kocour a šátrá do košíčku s tužkama, " pokud ho ovšem nemáš někde připravenej!!"
11. března 2010

Okamih

upírský ›››já: "ale maj blbý, že nemůžou na sluníčko. teda můžou. ale třpytěj se na něm, takže by hned byli podezřelý."
kocour: "jsem viděl pár pani co se třpytěj."
já: "?"
kocour: "v playboyi"

Alea iacta est

Konečně jsme se rozhodli, kde to uspořádáme. A taky jsme se nechali natlačit ke změně data, takže už nebude tak vykutálený.

Teď ještě podepsat smlouvu, zaplatit zálohu a zase se na to můžem na chvíli vyprdnout.


A dostala mě máma. Už se ptá, co si má koupit na sebe, jestli to hcci mít sladěný do nějaký barvy nebo jak. Tak řikám, že chci, ale že jsem se ještě nerozhodla, že na to je dost času, že to vidim tak na květen. Začala div ne hysterčit, že pro ní to teda dost času neni a že nebude shánět oblečení na poslední chvíli.

Jako????? V květnu to budou 4 měsíce do svatby. Co se jí kua zdá na poslední chvíli?
5. března 2010

Kde svatbovat?

To je teda děsný rohodování, to vám povím.
Nejdřív jsem myslela na Martinický palác. Patří to rodině mých zatáčkovských spolužaček, velkých kamarádek. Přišlo mi to tam vždycky příjemný, navíc dohadovat se se známýma by přece mohlo bejt snazší.
Jenže mi nedošlo, že pronájem holt něco stojí. I když nám holky nabídly skoro 50% slevu, pořád se to pohybovalo přes 30 000 Kč. Navíc jsem byla trošku zklamaná z velikosti zahrady. Chtěla jsem totiž uspořádat svatbu tam, ale i když má snad 1600 ha, nebo kolik, přišlo mi to jako malá nudle. A nakonec by to možná bylo i víc hogo fogo, než bych uplně chtěla

”.

Druhej velkej tip byla kavárna John & George na Malý straně, u Lennonovy zdi. Už nějakou dobujim, mamlasům, nefunguje web. Interiér je mi totiž strašně příjemnej, strašně rádi tam chodíme a je tam náááádherná zahrada. Opravdu krásná. Objekt, ve kterém je kavárna patří Maltézským rytířům. Od slečny z obsluhy jsme se dozvěděli, že zahradu téměř nepronajímají a když, tak za šílené peníze. Dál už jsme ani nezjišťovali. Škoda.


Přemejšla jsem taky nad Viničním altánem. Jenže nějak se s tím nemůžu srovnat, i když podle zaslanýho rautovýho ceníku by to mělo bejt finančně ok. Prostě mi vadí, že to tam má každej druhej, že bych tam víceméně mohla z domova odjít pěšky, že tam není žádný zázemí — jakože pokoj, kde bych měla chvíli pokoj... chápete?

Jinak je to tam samozřejmě hezký. Ale holt ne moje krevní skupina.

”


Pak jsem oblejzala, co jsem mohla, a narazila na Areál Botanika.

”

Je to kousek za Unhoští a víceméně to splňuje mojí ideální představu. Zajeli jsme tam na návštěvu. Přestože je areál velký, na první pohled mi trochu vadilo, jak jsou tam jedntlivé budovy nahuštěné. Představa provizorního parkoviště pro svatebčany hned vedle obřadního místa a pergoly, kde bych chtěla mít hostinu, mě taky nenadchla.

”

Ale se vším bych se asi smířila, nebýt příliš vysoké ceny za hostinu. Pro 50 lidí nám to vyčíslili na cca 120 000 Kč. Takže zcela mimo náš finanční limit. Škoda.

Ve stejné době jako Botaniku jsem našla podobný objekt — Rezidenci Liběchov. Paní, co se o ní stará, mi napsala moc hezký mail, který dorazil právě ve chvíli, kdy jsem zdrcená četla nabídku Botaniky. Tak jsme se nějak dali do řeči a včera jsme tam dorazili na čumendu.

”

Vila je ve stylu Art deco. Z fotek jsem si nebyla moc jistá, jestli se mi to bude líbit. Působilo to na mě přísně, tmavě... moc to na mě nedýchlo.

”

”

Ale naživo... naživo je to nádhera. Strašně se mi tam líbilo. Má to ducha, je to tam příjemný, teplý, klidný, vyrovnaný... Vážně krásný.

”

Na nabídku ještě čekáme. Dali jsme si strop 55 000 včetně pití a prý to udělají tak, abysme ho dodrželi a přitom nebyli o hladu a na suchu. Ale obávám se, že to pro nás stejně bude nakonc moc. S pronájmem svatebního apartmá, které myslím zdarma nedávají, a s poplatkem za obřad se to navýší o dalších 10 000. Navíc přemnýšlím ještě o další věci — mně se tam líbí. Já mám ráda ten styl, tu dobu, tu hudbu, která k tomu patří. Ale když se podívám na svoje známý... cítili by se tam dobře? A v tomhle neberu argument, že j to můj den a záleží na mně. Protože aby se můj den vydařil, musí se i hosti cítit dobře. Takže uvidíme.

A poslední želízko v ohni je Liškův mlýn.

”

Je sice trochu z ruky — poblíž Orlické přehrady, cca hodinu cesty z Prahy. Ale to mi ani nevadí. Jeden z požadavků na svatební místo byl z mojí strany ten, abych tam nechodila denně okolo, aby každý další ýlet tam byl trochu událost a výprava, což by teda tady bylo na 100%.

Jak jsem viděla ty fotky, když jsem hledala nějaké zajímavé místo ve středních Čechách, hned se mi to líbilo. Prostě to na mě dýchlo. A když jsem začla projíždět jejich stránky, nadchýnalo mě to víc a víc. Nic nóbl, přitom žádná pastouška. Pokoje v pohodě, velkej areál, velká zahrada, velká terasa, bazén... Navíc zajímavá cena co se týká jídla.

Nejsem úplně nadšená restaurací. Přijde mi tmavá a nelíbí se mi dlažba na zemi, kola na zdech...

”

Takžee snad by bylo hezky, aby to mohlo bejt venku, pokud bysme si to nakonec vybrali. Na druhou stranu, hnusný to tam taky neni a po tom, co už jsem prohlídla — všude je něco.
A jinak je to tam vážně moc příjemný.

Vyměnili jsme si s pánem ze mlejna pár mailů a mně se to skutečně líbí. O víkendu se tam jedeme podívat, tak snad se nic strašnýho nestane. Přijde mi to totiž jako ideální místo, který splňuje to, co jsem si na počátku vytyčila, přitom na tom neproděláme jmění a určitě nehrozí, že by se tam někdo necítil v pohodě.
2. března 2010

A co říkáte na tohlecto?

Studený raut:
Pečené skopové plecko s čerstvými bylinkami
Vějířek z kachních prsíček
Rostbeef s česnekový dresinkem
Losos marinovaný s mořskou solí a bylinkami
Mini mozzarela s cherry rajčaty a bazalkový pestem
Kuřecí miniřízečky
Kuřecí galantina
Drůbeží játra zabalená v anglické slanině
Exclusivní výběr uzenin
Exclusivní výběr sýrů
Vejce plněná pěnou
Okurka plněná pěnou
Zeleninové saláty
Ovocná mísa na etažéru

Teplý raut:
Špalíčky z vepřové panenky pečené na tymiánu
Medailonky z panenské svíčkové v anglické slanině
Bramboráčky
Pečivo
Dochucovadla ( kečup, hořčice, křen, okurky sterilované, feferonky, cibulky )

Gril
Kuřecí steak 10 x 200 g
Krůtí steak 10 x 200 g
Vepřový steak z krkovice 10 x 200 g
Klobása 5 x cca 170 g
Vepřové žebírka 5 x 400 g
Opečené brambory cca 5 kg
Grilovaná zelenina cca 3 kg

——
celkem 31 550
+ nutný pronájem objektu 13 500

tzn. 45 050 Kč


neni to zas až podezřele levný pro 50 lidí? pití teda neni započítaný, to prej bude cca 10 — 15 000 Kč.
Je to teda kus za Prahou, což určitě taky ovlivňuje cenu.
Raut je za 500/osoba, gril za necelých 7000, což myslim, že odpovídá, protože zas tak moc tam toho neni. Tam bych si ještě nechala přidat určitě.

S tím pronájmem tomu uplně nerozumim, to se budu muset ještě zeptat, protože pán píše, že si pronájem neúčtujou, na druhou stranu zřejmě počítaj s tim, že jim zaberem ubytovací kapacitu — 27 lůžek.
Počítala jsem s tim, že ubytování by si platila každej sám, pokud by měl zájem. My bysme platili jen rodičům, babičkám, možná sourozencům. Ovšem je mi trapný naklusat za hostama a chtít po nich pětikilo za nocleh. No... uvidíme. To se ještě dořeší.
1. března 2010

Další ťafka

Přišla nabídka z dalšího objektu, který jsem nedávno objevila. A fakt teda nevim, co si už mám jako myslet.
No, posuďte sami...

Raut od cca 15:00 hod pro 50 osob:

Welcome drink Bohemia demi sec


 — Variace námi přeuzených sýrů (camembert, mozzarela, olomoucké tvarůžky)

 — Námi zauzená slaninka s kyselou okurčičkou a feferonky

 — Roastbeef pečený do růžova s kaparovou remuládou

 — Zeleninové kredity se třemi druhy dipů

 — Směs zelených salátů s balsamicovým dresinkem, restovanou slaninkou a chlebovými krutony

 — Mini pleskavica s ajvarem, malým salátkem a česnekovou bagetkou-chorvatská specialita

 — Masitá vepřová žebírka grilovaná v chilli omáčce

 — Marinovaná kuřecí křídla s BBQ omáčkou

 — Pečivo/Máslo
 — Chipsy, slané oříšky….
 — Svatební dort-PRESENT PODNIKU
 — Čokoládová fontána s čerstvým ovocem(banány, jahody, ananas)

Nápoje neomezeně :

Staropramen 10*
Víno Merlot Rouge červené
Víno Chardonnay ciello bílé
Káva Filicori

Cena za kompletní servis 68.500,-Kč

Výše uvedená cena zahrnuje i dekoraci sváteční tabule a rezervaci celé restaurace včetně venkovní zahrádky.

Restaurace bude při nepřízni počasí připravena ve vnitřních prostorách podniku, pokud budou příhodné klimatické podmínky můžeme pro vás připravit svatební hostinu i raut venku.

Všechny výše uvedené ceny jsou s DPH.


jako ok, je to s DPH, ok, je to s pitím.

ALE — jen s nějakým pitím. bych to radši vyjmula a počítala zvlášť. Dort chci mít vlastní. To se dá určitě dohodnout. Ale nezdá se vám, že za ty prachy je toho jídla trochu málo? Jednak teda nevim, kolik čeho by mělo bejt a druhak žebírka a křidýlka jsou vždycky všude ty nejlevnější položky v menu. A mini pleskavica... jak moc mini?
Sice tři teplý jídla, ale dost diskutabilní. Navíc kocour správně podotknul, že žebra a křídla na svatbě nejsou zrovna ideál, protože se od toho každej zaprasí.
A kromě toho je tam co, žejo... Samý zelí a teda roastbeef, na kterej jedinej bych měla chuť.

Jako jo, asi to jde dojednat. Ale na první pohled se mi zdá, že je to teda pěkně natažený. Si to zase budu msuet nechat chvíli rozležet, než se mi v tom bude chtít dál rejt.

Jak pokračujeme

Inu, pokračujem pokračujeme.

Dneska jsme podepsali smlouvu s fotografkou a složili zálohu. A koupili papír.
Kocour si totiž představuje, že napíše oznámení aspol. sám, kaligrafickým perem. Neberu mu to. Ale chci ho vidět, jak píše 100 oznámení, 60 pozvánek ke stolu a 60 jmenovek...

Ale nakoupili jsme papír, co se nám líbil, jeden adrch na zkoušku.
je to podobný tomuhle
”

ale ten náš, je samozřejmě hezkčí. No ne, fakt! Ho možná vyfotim. Někdy. Až se k tomu dostanu. Ty kusy trávy jsou delší a jemnější.
Dokonce jsem už vyhrabala kaligrafický pero a zkusila to. A... jsem ráda, že to bude psát kocour :D

Ve čtvrtek se jedem podívat na další místo. Snad to bude tentokrát bez šoku. A taky jsem našla hezkej mlejn, kde bych si to taky dokázala představit. Ovšem je to u Orlický přehrady, tak si řikám, jestli to neni daleko.
A taky jsem náhodou narazila na možnost svateb ve Stromovce a to kocourka velmi oslovila. Tak jsem jim taky napsala, jakže to teda chodí, nebo co.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne.
  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz