Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. října 2011

Starbucks a Pianoman

V pátek jsme s kocourkem objížděli obchody a sháněli dárky na rodinnou oslavu. Dostali jsme se i do Ikey na kuličky (ty jsem tedy nevyfotila) a do tamního Starbucks na kafe.

”

Malý je kocourkovo a velký moje. Dřív mi v Sbux kafe moc nechutnalo. Ale od tý doby, co pracuju v bance, je to jediný použitelný kafe v okolí a už jsem si nějak zvykla.

A co by t obylo za kafe bez dortíku. Kocour si dal borůvkový cheesecake a já mrkváč. A teda... uměj ho i líp. Zřejmě byl chvíli po rozmrznutí nebo nevim. Byl hodně studenej a trochu rozmáčenej. Ale dobrý prase všechno spase :D

”

Btw Starbucks na Zličíně mám tak nějak ráda. Zdá se mi, že má fajn atmosféru. Sice je to uprostřed parkoviště, ale vevnitř je to volaké milé.

Dneska jsme jeli do Kralup předat auto na předzimní prohlídku a přezutí gum. Dezert jsme si dali v nejlepším místním podniku — u maminky :). A jelikož nám ujel vlak domů, stavili jsme se ještě na kafe v podniku mého mládí — v pianu.

Na kafe nedošlo. Dala jsem si čaj, kocour pivo a vyzkoušeli jsme místní specialitky — zapečený hermelín s brusinkovou omáčkou a grilovanou mozzarelu v parmské šunce. Na focení jsem si vzpomněla s křížkem po funuse. Tak aspoň trpchu toho čaje a jako bonus fotku z interiéru ;)


”

”
26. října 2011

Bresto a TGI Friday

dneska dáme hned dva zářezy najednou, jelikož jsem včera dorazila domů až po půlnoci. Takže:

1) Bresto — osvěžující podnik nedaleko práce. Není z nejlevnějších, ale miluju to tam. Je to tam říjemné, obsluha je sice trochu líná, ale jídlo je vynikajcí.

Včera jsem si objednala Tagliata z hovězí vepové s grilovanou zeleninonu a bernskou omáčkou. Nehodlám sem sdílet všechny svje obědy, ale tenhle si to rozhodně zaslouží. Bylo to luxusní a se skleničkou Rosé d'Anjou mi to vylepšilo den.

Jen teda musim pominout, že ta 1,25 dl tam stojí 80 Kč, zatímco v Albertu je celá láhev za 119,- Kč. Ajaj...

Omluvte nekvalitní foto, ale bylo tam ponkěud intimní šero.

”

2) TGI Friday
TGI Wednesday's evening...
Nemám ten podnik na Andělu ráda. Vaří dobře. Ale je to tam hnusný. Když není volný stůl v okně, ani nemá smysl tam chodit.

No... dneska sice volnej nebyl, ale měla jsm chuť na Chicken Fingers.

Nakonec jsem si je nedala a zlákala mě quesadilla. Na můj vkus trochu moc červený cibule, ale dobrá byla.

”

A spláchla jsem to jasmínovým čajem.
NE, že bych na něj byla nějk vysazená. Ale v TGI nemaj ovocný čaj. Chápete to?? Nabízela mi něco citronovýho a pak bílý čaj s ibiškem, melounem a ještě tolika věcma, že jsem to ani slyšet nemohla. Natož pít.

Takže jasmín. S vtipným názvem — Mighty leaf :)

”
24. října 2011

Planet Sushi a Symbiosa

Milá moje čtenářská obci, jelikož je mi líto, že mi můj bloček odumírá, rozhodla jsem se psát o svém koníčku. Přetransformuju tedy janedoe na žrádelní blog :).
Nečekejte recenze, tipy na posh podniky, ani nic podobného. Budu sem (tedy snad) zapisovat návštěvy různých kavárenských a restauračních zařízení, pokusím se je doplnit fotografiemi a uvidíme, co z toho vzejde.

Dneska, jako ostatně po většinu mých pracovních dní, jsem měla intenzivní pocit, že potřebuju na kafe. A tak jsme šly s kamarádkou na sushi. Docela jsem chtěla zkusit něco buď nového, nebo levnějšího, ale nakonec jsme vyrazily do Planet Sushi.

Mají nové menu a je docela divoké. Už při dřívějších návštěvách jsem měla pocit, že sushi kombinacím, které tu nabízejí, by se Japonec asi podivil, nicméně mně to tam prostě chutná, takže co jako! A navíc maj teď u každého jídla kalorickou hodnotu!!

Rovnou jsem si dala jasmínový čaj.

”

A protože jsme šly na kafe a na sushi, objednaly jsme si polívku Tom kha (doufám, že Tom znamená polívka :D, ale whatever).
Tuhle polívku btw miluju a dávám si jí kde všude. A jestli chcete tip, jděte na ní do Ultramarinu. Maj jí tam kotel cca za stovku. V Planet Sushi je jí miska za 120,-. Ale dobrá! A dneska obzvlášť výborně ochucená.

Polívku jsme snědla dřív, než jsem jí zvládla vyfotit. Takže nabízím foto z jejich webu.

”

A pak jsem si asi půl dne vybírala, co za sushi si dám, a nakonec jsem si dala California Chic a ještě jedno. A bylo to super!!!
Div jsem nevylízala prkýnko.

”

A abych nepřišla o to kafe, zašli jsme si pak s kocourkem do Škobrtlíku.

”

A protože si nutně potřeboval dočíst Respekt, dala jsem si ještě portský.

”

A to je konec dnešních hodů.
11. října 2011

Okamih

nervózní ›››


Situace — Kocour má být za půl hodiny na opačném konci Prahy. Sedí, kouká do PC a jí.

 — Ty nejdeš? Jste se dohodli, že to přehodíte? On tě vyzvedne?
— Jdu porád!
 — Ale to už nemáš moc času!
— Já vim!
 — Já se ti divim, že nejsi vůbec nervózní! Vždyť už to nestíháš!

Kocour se na mě otočí od rozepsaného komentáře ke zcela zásadní diskuzi, vezme do ruky kelímek od jogurtu a prstem stírá zbytky jogurtu ze stěn kelímku. Za hlasitého mlaskání odpovídá

— Ale Madlenko, já jsem nervózní! Nervozitou se úplně chvěju a vůbec netušim, jak to mám stihnout!

Nedělal si legraci...
  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz