Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
5. října 2010

Autoškolně, smotaně a zamotaně

Když jsme šli v půlce května poprvé do autoškoly, mysleli jsme si, že do konce prázdnin budem mít papíry v kapse.
Jó, člověk míní, život mění. Teď budem rádi, když to bude do Vánoc.

Ještěže jsem takovej optimista, protože jinak si mylsim, že bych měla docela právo myslet si, že tohle léto bylo dost posraný. Kdyby bylo všechno tak, jak mělo bejt, tak bysme za sebou měli krásný dva tejdny u moře, zaděláno na malýho Jugoslávce, byli bysme vzatý, byli po svatbní cestě v number 1 wellness hotýlku a měli bysme ty řidičáky.
No, možná jsem spíš flegmatik než optimista. Ale tak nějak co můžu dělat, žejo. Ještěže jsme ještě před létem jeli na pár dní do mlejna,

”

kde mimochodem naprosto luxusně vařej.

”

No ale zpátky k tématu. Takže dnska jsem byla po dvou a půl měsících opět jezdit. Musim říct, že zatimco ještě tak měsíc po poslední jízdě jsem se cítila vcelku sebevědomě, teď už mi bylo jansý, že to až taková sláva nebude. Cestou v tramvaji jsem si ještě připomínala, kdy mám vlastně sešlapávat a pouštět spojku, jak se řadí... Ale to nakonec byl nejmenší problém. Párkrát sešlápnuto a seřazeno a jelo to automaticky.

To spíš kam se vlatně koukat, kdy už začít brzdit, kam až si najet... Jako já si myslim, že to tak hrozný nebylo. Ale instruktor každou chvíli řval, že se řítim do křižovatky, že si málo přibržďuju... tak asi tomu víc rozumí, žejo :D
Ale na konci mě pochválil. Že prej na tu dobu, co jsem neřídila, to čekal mnohem horší.
Ale když si vzpomenu, jak jsem si bezstarostně drandila osmdesátkou do zatáčky a zvládla vedle toho ještě vtipkovat s kocourem a intruktorem, tak je mi jasný, že teda mám sakra co dohánět.

A navíc dneska volal táta, že auto už máme připravený. Zdědili jsme totiž bratrův koráb silnic

”

Peugeot 309. Dva roky stál někomu na zahradě, ale patnáct kiláků do bazaru na generálku prej zvládnul báječně sám. Když jsem teda pak slyšela, co všechno mu museli vyměnit a opravit, tak se divim, že táta dojel.
Původních max. 15k se teda vyšplhalo, ale snad to auto aspoň pošlape a neposere se tam něco za první zatáčkou. Už se pekelně těšim, až někam vyrazíme.

Jenže kocoura od porvního termínu jízd vyrazili, páč se vysmrkal za jízdy a od tý doby ho už asi tři tejdny nepozvali, a já dojezdila dneska, ale ještě musim na přezkoušení z konstrukce, než mě přihlásej na zkoušky.

Takže když to půjde za 14 dní zk a pak za měsič řidičák. No neni to peklo? Tak snad aspoň na Vánoce do zatáčky už pojedem po vlastní ose a nepotáhnem se se psama vlakem...
Mimochodem náš koráb má i fungl nový zimní pneu <3

Tak autoškole, řidičákům, řidičům a peugeotům zdar!
Kluci zdravěj taky :D

”

Komentáře

No hlavně že jste spolu a živí! Všechno ostatní se dožene. :) Gratuluju k autu a ať to máte s řidičákama rychle hotový...

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz