Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
2. prosince 2010

Ladovská zima za okny je

Modří vědí, že jsem šla dneska dělat jízdy do autoškoly. To vám byla ale story...
Byla jsem si ještě včera zajezdit v tý hrůze. Zvládla jsem to parádně, to musim říct! I do kopečka v těch srajdách jsem se nádherně rozjížděla. Ale co mě deptalo, že stěrač na mý straně blbě stíral a že mi instruktor furt chmatal na ovládání stěračů. Podle mě sněžilo docela dost a nechala bych si to stírat tim častějšim stíráním, ale on to furt dával na pomalý, pak zas vypínal a stíral mi to, když myslel, že už je to potřeba, když jsem si chtěla stírat sama, tak mi to stejně furt přehazoval, že jsem nikdy nevěděla, jak je to vlastně aktuálně nastavený... no peklo.

A ještě mě málem naboural do felicie! Jeli jsme po hlavní a ona najížděla z leva a nechtěla nám dávat přednost. Tak jsem přibržďovala, on na mě řval, ať jedu, já mu řikala, že je tam ta felicie, on řval, že to nevadí, dupal na plyn a řval, ať pustim tu brzdu, tak jsme se chvíli přetahovali... no na palici. nechápu. Pak řikal, že by prostě jel, ať se prej ten blbeček diví. Já mu zase řekla, že svý auto bych si teda nabourat ani odřít nechtěla a že když mi holt přednost nedá, tak co můžu dělat. Nevim, kdo měl pravdu. Ale kdybych nedržela tu brzdu, tak jsme fakt nabourali...

Nicméně... těžce na cvičišti, lehce na bojišti.
Jízdy jsou od sedmi ráno a to nedám, i kdybych se přetrhla. Naštěstí první dvě hodiny probíhaj nějaký administrativní blbiny, takže jsem instruktorovi dala občanku s tim, že dorazim na devátou.
JA KRAVA! Kdybych to jen byla tušila...

Ráno vyhlídnu z okna a vidim, že narozdíl od situace v jedenáct v noci už je aspoň silnice rozeznatelná od chodníku a kupodivu neni ani ucpáno.
Vyrazila jsem a trochu mě teda překvapilo, že jsem za celou cestu ve Vltavský a Svornosti potkala jen DVĚ (!!!) auta. Ale tak co... asi jsou řidiči soudný, myslela jsem si.

Jo, soudný...
Situaci jsem pochopila záhy, když jsem na Palačáku ve směru do Podolí viděla hrozen lidi a v dálce stojící prázdnou tramvaj.
Nic nejelo!

Volám kocourkovi, jestli se tam dá dojet jinou cestou (dá, ale pěšky je to furt rychlejš) a pak volám do autoškoly, že je malér na silnici a že nevim, jak tam zvládnu dorazit.
"Vono se to dneska stejně jezdit nebude... Komisaři dorazili, řekli, že je kalamita a že se jezdit nebude..."

No potěš koště. Kalamita? Holt napad sníh, no... Jenže to jsem ještě nevěděla, že šňůra stojících tramvají se táhne od Výtoně až za Kublov a za nima stojí šňůra aut a bůhvíco dalšího.
V první chvíli jsem to chtěla otočit a jít domů. Jenže pak jsem si vzpomněla na tu OBČANKU! Nikdy jí nepoužívám, většinou jí ani nenosim s sebou. Jenže zrovna zejtra v deset budu podepisovat smlouvu a hádám, že je k tomu OP docela potřebuju.

Takže jsem nakopla vrtuli a šlapala chodník směr Dvorce. Proti mě masy lidí, co chvíli jsem zapadla, nebo smekla a za chvíli byla zpocená až hádejte kde. Když jsem míjela Podolskou vodárnu, profrčela kolem mě slečna na běžkách.

Když jsem dorazila do autoškoly, komisaři se akorát rozhodli, že by tam možná nemuseli jen tak sedět a mohli by aspoň vyzkoušet lidi z konstrukce. Hurá... Do příště bych to určitě zase zapomněla.

Nicméně jsem přišla poslední a tak jsem tam prodřepěla skoro dvě hodiny.
Když jsem šla konečně na řadu, ten hovádek se mě ptal na ABS a na měření tlaku v pneumatikách.
NA-FAC-KO-VA-LA bych mu idiotovi... Jak se samolibě tvářil, jak se olizoval a jak se v tom vyžíval!
Oslovoval mě princezno a sluníčko, hovad jeden... Prsty jsem zarejvala do polstrování židle, ale držela jsem ústa. To je na tom nejhorší! Jak se člověk ozve, vymáchaj ho v tom a vyrazej!
Když jsem odcházela, ještě jsem nakoukla do kanclu, že mu ještě řeknu, že by si měl uvědomit, s kým mluví, že nejsem osmnáctiletý ucho, ale táhne mi na třicet (hoho :D), tak ať se umírní.

On tam seděl a usmíval se jak měsíček na hnoji a já zase držela pusu. Co když ho vyfásnu u jízd?

DOma mi kocourek řek, že jsem měla zjistit jeho jméno a stěžovat si na inspektorátu nebo kam to patří. Jo. Měla. Škoda :/.


Komentáře

ono by se to mohlo dát zjistit i zpětně, ne? instruktor to bude vědět.
asi jo. uvidíme.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz